« Visi Renginiai
OPEN LITHUANIAN CHAMPIONSHIP FOR RHYTHMIC GYMNASTICS
2017-03-25 -10:00 - 2017-03-26 -16:00
OPEN LITHUANIAN CHAMPIONSHIP FOR RHYTHMIC GYMNASTICS,
Kaunas, Lithuania
Date 25th – 26th March, 2017
TIMESCHEDULE
25th March
10.00–11.45 Training in main competition hall
11.00 Judges meeting
11.45 Junior group exercise (10 clubs)
12.00–13.00 I Pre–junior gr., 2006 year born (rope, clubs)
- Viltė Garbauskaitė 2006 Lithuania /Kaunas
- Ilzė Kaminskaitė 2006 Lithuania /Vilnius
- Paulina Smoriginaitė 2006 Lithuania /Klaipėda
- Gerda Girdauskaitė 2006 Lithuania /Kaunas
- Dominyka Jučė 2006 Lithuania /Vilnius
- Andrė Suraučiūtė 2006 Lithuania /Vilnius
- Adriana Nosevič 2006 Lithuania /Vilnius
- Kotryna Sodaitytė 2006 Lithuania /Kaunas
- Rusnė Kalendraitė 2006 Lithuania /Kaunas
- Darija Karvelė 2006 Lithuania /Kaunas
- Agnieška Siniavska 2006 Lithuania /Vilnius
13.00–13.50 II Pre–junior gr., 2006 year born (rope, clubs)
- Polina Akulova 2006 Lithuania /Klaipėda
- Eva Dovidonytė 2006 Lithuania /Kaunas
- Zuzanna Ciesielska 2006 Poland /Gdynia
- Diana Artiomova 2006 Lithuania /Vilnius
- Nikola Vasiljeva 2006 Latvia/ National team
- Viktorija Jociūtė 2006 Lithuania /Kaunas
- Marcelina Madry 2006 Poland /Gdynia
- Evelina Žadeikytė 2006 Lithuania /Klaipėda
- Nikoletė Gediminaitė 2006 Lithuania /Vilnius
- Paula Budrikaitė 2006 Lithuania /Vilnius
- Lika Mišurinskaja 2006 Lithuania /Kaunas
13.50–14.10 carpet try junior 2004-2005 year born
14.10–15.10 I Junior gr., 2004-2005 year born (hoop, ball)
- Mantė Adomaitytė 2005 Lithuania /Kaunas
- Alisija Dabašinskaitė 2004 Lithuania /Klaipėda
- Luknė Viržintaitė 2004 Lithuania /Kaunas
- Gustė Antanaitytė 2005 Lithuania /Kaunas
- Dalia Antinytė 2005 Lithuania /Vilnius
- Marina Pigareva 2005 Lithuania /Klaipėda
- Beatričė Mikalauskaitė 2005 Lithuania /Kaunas
- Julija Bušauskaitė 2004 Lithuania /Kaunas
- Marta Simaitytė 2005 Lithuania /Klaipėda
- Gustė Aleknaitė 2004 Lithuania /Kaunas
- Erika Lebedevaitė 2004 Lithuania /Vilnius
- Gabija Jonikaitė 2005 Lithuania /Klaipėda
15.10–16.00 II Junior gr., 2004-2005 year born (hoop, ball)
- Paulina Jočytė 2005 Lithuania /Klaipėda
- Danielė Kesylytė 2004 Lithuania /Klaipėda
- Ieva Vosyliūtė 2005 Lithuania /Vilnius
- Patricija Kilijonaitė 2005 Lithuania /Kaunas
- Ieva Braziulytė 2004 Lithuania /Kaunas
- Kateryna Tieliegina 2004 Lithuania /Vilnius
- Maja Gaiduk 2004 Lithuania /Klaipėda
- Emilija Parmenenkova 2005 Lithuania /Vilnius
- Fausta Šostakaitė 2004 Lithuania /Vilnius
- Laura Zakreta 2005 Poland /Gdynia
- Polina Račkovska 2005 Latvia/ National team
- Žemyna Stočkutė 2005 Lithuania /Klaipėda
- Gabija Cicėnaitė 2004 Lithuania /Vilnius
Awards (Pre-Junior 2006 year born)
Break (20 min.)
16.40–17.10 I Junior gr., 2002-2003 year born (hoop, ball)
- Žana Ignatjeva 2003 Lithuania /Klaipėda
- Andžela Kasperavičiūtė 2002 Lithuania /Klaipėda
- Dagnė Tamulevičiūtė 2003 Lithuania / Vilnius
- Evelina Kriščiūnaitė 2002 Lithuania /Kaunas
- Karina Narusevič 2003 Lithuania / Vilnius
- Julija Michniova 2002 Lithuania / Vilnius
- Paulina Kriščiūnaitė 2002 Lithuania /Kaunas
- Vilija Tutkutė 2002 Lithuania /Kaunas
17.10 – 17.45 II Junior gr., 2002-2003 year born (hoop, ball)
- Diana Tarasevič 2002 Lithuania / Vilnius
- Aleksandra Sacharčiuk 2002 Lithuania /Klaipėda
- Kornelija Ilginytė 2003 Lithuania /Klaipėda
- Alina Pancerova 2002 Lithuania /Klaipėda
- Evelina Ivanova 2003 Latvia/ National team
- Evelina Beržanskytė 2002 Lithuania /Kaunas
- Jekaterina Djomina 2002 Latvia/ National team
- Julija Ivanova 2002 Lithuania /Klaipėda
- Beatričė Gerulytė 2002 Lithuania / Vilnius
17.45 –18.00 carpet try Senior
18.00 – 18.40 I Senior gr., (hoop, ball)
- Kamilė Ingelevič 2001 Lithuania /Vilnius
- Justė Sabaliauskaitė 2001 Lithuania /Kaunas
- Dina Rozinska 1998 Lithuania /Vilnius
- Rūta Kriūkaitė 1999 Lithuania /Kaunas
- Vesta Špakauskaitė 2000 Lithuania /Kaunas
- Giedrė Čerkauskytė 2001 Lithuania /Kaunas
- Anastasija Tarasova 1999 Lithuania /Vilnius
- Ieva Žiupkaitė 2001 Lithuania /Kaunas
- Darja Igošina 2001 Lithuania /Vilnius
- Monika Chasažyrovaitė 1999 Lithuania /Vilnius
18.40 – 19.20 II Senior gr., (hoop, ball)
- Elisabeth Vera Rositsan 1999 Lithuania /Vilnius
- Natalia Koziol 1998 Poland /Gdynia
- Ieva Valpetere 1998 Latvia/ National team
- Karina Radžabova 2001 Lithuania /Kaunas
- Sofija Nikitina 1998 Latvia/ National team
- Jogailė Navickaitė 2000 Lithuania /Kaunas
- Šarūnė Žukaitė 2000 Lithuania /Kaunas
- Neringa Masionytė 2001 Lithuania /Vilnius
- Marija Gardiuk 1995 Lithuania /Vilnius
- Veronika Prončenko 1999 Lithuania /Vilnius
TIMESCHEDULE 26th March
9.00–11.00 Training in main competition hall
11.00–12.00 Junior 2004–2005 (clubs)
- Mantė Adomaitytė 2005 Lithuania /Kaunas
- Alisija Dabašinskaitė 2004 Lithuania /Klaipėda
- Luknė Viržintaitė 2004 Lithuania /Kaunas
- Gustė Antanaitytė 2005 Lithuania /Kaunas
- Dalia Antinytė 2005 Lithuania /Vilnius
- Marina Pigareva 2005 Lithuania /Klaipėda
- Beatričė Mikalauskaitė 2005 Lithuania /Kaunas
- Julija Bušauskaitė 2004 Lithuania /Kaunas
- Marta Simaitytė 2005 Lithuania /Klaipėda
- Gustė Aleknaitė 2004 Lithuania /Kaunas
- Erika Lebedevaitė 2004 Lithuania /Vilnius
- Gabija Jonikaitė 2005 Lithuania /Klaipėda
- Paulina Jočytė 2005 Lithuania /Klaipėda
- Danielė Kesylytė 2004 Lithuania /Klaipėda
- Ieva Vosyliūtė 2005 Lithuania /Vilnius
- Patricija Kilijonaitė 2005 Lithuania /Kaunas
- Ieva Braziulytė 2004 Lithuania /Kaunas
- Kateryna Tieliegina 2004 Lithuania /Vilnius
- Maja Gaiduk 2004 Lithuania /Klaipėda
- Emilija Parmenenkova 2005 Lithuania /Vilnius
- Fausta Šostakaitė 2004 Lithuania /Vilnius
- Laura Zakreta 2005 Poland /Gdynia
- Polina Račkovska 2005 Latvia/ National team
- Žemyna Stočkutė 2005 Lithuania /Klaipėda
- Gabija Cicėnaitė 2004 Lithuania /Vilnius
12.00–12.15 carpet try Junior 2002-2003 year born
12.15–12.50 I Junior gr. 2002-2003 (clubs, ribbon)
- Žana Ignatjeva 2003 Lithuania /Klaipėda
- Andžela Kasperavičiūtė 2002 Lithuania /Klaipėda
- Dagnė Tamulevičiūtė 2003 Lithuania / Vilnius
- Evelina Kriščiūnaitė 2002 Lithuania /Kaunas
- Karina Narusevič 2003 Lithuania / Vilnius
- Julija Michniova 2002 Lithuania / Vilnius
- Paulina Kriščiūnaitė 2002 Lithuania /Kaunas
- Vilija Tutkutė 2002 Lithuania /Kaunas
12.50–13.30 II Junior gr. 2002-2003 (clubs, ribbon)
- Diana Tarasevič 2002 Lithuania / Vilnius
- Aleksandra Sacharčiuk 2002 Lithuania /Klaipėda
- Kornelija Ilginytė 2003 Lithuania /Klaipėda
- Alina Pancerova 2002 Lithuania /Klaipėda
- Evelina Ivanova 2003 Latvia/ National team
- Evelina Beržanskytė 2002 Lithuania /Kaunas
- Jekaterina Djomina 2002 Latvia/ National team
- Julija Ivanova 2002 Lithuania /Klaipėda
- Beatričė Gerulytė 2002 Lithuania / Vilnius
13.30–14.00 carpet try Senior
13.45–14.30 I Senior gr., (clubs, ribbon)
- Kamilė Ingelevič 2001 Lithuania /Vilnius
- Justė Sabaliauskaitė 2001 Lithuania /Kaunas
- Dina Rozinska 1998 Lithuania /Vilnius
- Rūta Kriūkaitė 1999 Lithuania /Kaunas
- Vesta Špakauskaitė 2000 Lithuania /Kaunas
- Giedrė Čerkauskytė 2001 Lithuania /Kaunas
- Anastasija Tarasova 1999 Lithuania /Vilnius
- Ieva Žiupkaitė 2001 Lithuania /Kaunas
- Darja Igošina 2001 Lithuania /Vilnius
- Monika Chasažyrovaitė 1999 Lithuania /Vilnius
14.30–15.15 II Senior gr., (clubs, ribbon)
- Elisabeth Vera Rositsan 1999 Lithuania /Vilnius
- Natalia Koziol 1998 Poland /Gdynia
- Ieva Valpetere 1998 Latvia/ National team
- Karina Radžabova 2001 Lithuania /Kaunas
- Sofija Nikitina 1998 Latvia/ National team
- Jogailė Navickaitė 2000 Lithuania /Kaunas
- Šarūnė Žukaitė 2000 Lithuania /Kaunas
- Neringa Masionytė 2001 Lithuania /Vilnius
- Marija Gardiuk 1995 Lithuania /Vilnius
- Veronika Prončenko 1999 Lithuania /Vilnius
Awards